Uzak Doğu Turu

  • Yurt Dışı Tur
  • 8 Gece, 9 Gün
  • İzmir Çıkışlı
  • İzmir Dönüşlü
1799.00 den itibaren

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

İzmir Çıkışlı Uzak Doğu Turu


1. Gün - İstanbul-Dubai-Singapur

1. Gün:

İZMİR-İSTANBUL – DUBAI – SINGAPUR Sabah Saat 10:00’da Adnan Menderes Havalimanında buluşma 11:30 Türk Hava Yollarının TK 2317 tarifeli uçağı İstanbul Yeni havalimanına hareket. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates Havayolları kontuarı önünde saat 16.00‘da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Emirates Havayolları EK 122 sefer sayılı uçuş ile saat 20.05’te Dubai’ye hareket. 01:20’de Dubai’ye varışımızın ardından EK 354 sefer sayılı uçuş ile saat 03:15’te Singapur’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.  


2. Gün - Singapur Nehri

2. Gün:

Yerel saat ile 14:40’ta Singapur’a varıyoruz. Singapur şehir turu Singapur Nehri, Meclis-Opera-Mahkeme binaları ve Merlion Anıtı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Çin Mahallesi’nde alışveriş için kısa bir serbest zaman alıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile otelimize hareket ediyoruz. Tur sonrası otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.


3. Gün - Universal Stüdyoları

3. Gün:

SINGAPUR Sabah kahvaltısının ardından. Rehberimizin düzenleyeceği “Universal Stüdyoları” turumuza katılıyoruz. Turumuzda sinema ekranından içeri giriyor ve kendimizi bir anda meşhur Hollywood studyolarinda buluyoruz. Gise rekorlari kiran Shrek, Madagaskar, Jurassic Park, Transformers’ın da olduğu 18 film stüdyosu ve eğlence parkları sizleri bekliyor. Tur sonrası otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.


4. Gün - SINGAPUR – PHUKET

4. Gün:

SINGAPUR – PHUKET Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Singapur havalimanına gidiyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, yerel havayolları ile Phukete uçuyoruz. Phuket’e varışımıza istinaden özel otobüsümüz ile otele gidiyor ve oda anahtarlarının dağıtılması ve serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte düzenlenen Fil Safarisi turuna katılıyoruz. Doğal ortamda fillerin üzerinde yapacağımız bu gezide keyifli anlar yaşayacağız. Tur sonrası otelimize geri dönüyoruz ve serbest zaman.


5. Gün - PHUKET

5. Gün:

PHUKET Sabah kahvaltısının ardından düzenlenecek tam günlük Phi Phi Adası turuna katılıyoruz. Sürat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşım. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin bazı bölümlerinin çekildiği “Maya Bay’de denize girme ve güneşlenme imkanı. İkinci sırada Phi Phi Ley’e uğruyoruz. Burada Viking Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz Phi Phi Adası’nda. Akşam yine sürat teknelerimizle otelimize dönüyoruz. Akşam misafirlerimiz rehberlerimizin düzenleyeceği akşam yemekli Phuket Fantasea turuna katılıyoruz. Şov öncesi akşam yemeğimizi açık büfe olarak aldıktan sonra gösterinin yapıldığı tiyatro kısmına geçiyoruz. Las Vegas stili bu muhteşem gösteride; 4 boyutlu efektler, havada bale, akrobasi, özel efektler, fil gösterisi ve Tai kültürünün masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferde izliyoruz. Her yaştan ziyaretçileri büyüleyen bu gösteride çok güzel bir gece geçireceğinizden eminiz. Geçirdiğimiz güzel gecenin ardından konaklamak üzere otelimize dönüyoruz.  Geceleme otelimizde.


6. Gün - James Bond Adası

6. Gün:

PHUKET Sabah kahvaltısının ardından rehberlerimizin düzenleyeceği James Bond Adası turuna katılıyoruz. Gezi teknemizle hızlı bir şekilde ilk durağımız bir çok belgesele konu olmus Panak ve Hong Adaları olacak. Özel kanolarımız ile yapacağımız bu gezi sırasında, köy ve mağaralar arasında muhteşem doğa manzaralarına şahit olacağınız bir macera sizleri bekliyor. Açık büfe olarak teknemizde alacağımız öğle yemeğinin ardından bir sonraki durağımız James Bond “Altın Tabancalı Adam” bölümünün çekildiği James Bond Adası. Bu adadaki meşhur kayayı ve sahili görüyoruz, adadaki Müslüman köylülerden alışveriş yapabilmek ve bol bol fotoğraf çektirmek için serbest zaman. James Bond adasından sonraki en son durağımız snorkel yapabileceğimiz, yüzüp sahilinde güneşlenip dinlenebileceğimiz Lawa Adası veya Naka Adası olacaktır. (Hava şartlarına göre karar verilecek) Tur bitimi otelimize dönüyoruz.  Geceleme otelimizde.


7. Gün - PHUKET – BANGKOK

7. Gün:

PHUKET – BANGKOK Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Phuket havalimanına gidiyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, yerel havayolları ile Bangkok’a uçuyoruz. Varışımıza istinaden, Bangkok havalimanında geleneksel kıyafetli Taylı kızlarla çiçekli karşılama eşliğinde özel otobüsümüz ile Bangkok şehir turu yapıyoruz. Şehir turunda içinde dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Buddha Heykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa’lar (mezar taşları), Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı’nı geziyoruz. Daha sonra Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası, Mücevher Fabrikası ve Tayland’ın şu andaki kralının Bangkok’taki Malikanesi görülecektir. Tur bitimi otelimize gidiyoruz. Akşam rehberlerimizin düzenleyeceği Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı” turuna katılıyoruz. Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı turumuzda önce Tayland’in en büyük deniz mahsulleri restoranına gidecek burada günlük getirilen deniz mahsullerinden seçerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyecegiz. Bu restoranin slogani “if it swims, we have it” yani “yüzüyorsa bizde vardır”. Yemeğimizin ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (Rolex saat, Versace Canta v.s) ağırlıklı olduğu Pat Pong gece pazarına geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız. Tur sonrası otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.


8. Gün - Samut Songkram

8. Gün:
 

BANGKOK Sabah kahvaltısının ardından düzenlenecek Yüzen Çarşı & Yılan Çiftliği” turuna katılıyoruz. Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca tanınmış Siam Ikizleri’nin doğduğu Samut Songkram kasabasında bir Hindistan Cevizi Çiftliği’ne uğruyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tai halkının nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz, ayrıca içerdeki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan hareket edip 10 dk civarında otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız Yüzen çarşıyı öğlen kapanana kadar geziyoruz. Ayrıca bir yılan çiftliğine uğrayacak, burada Kobra ve Piton gibi yılanlarla yapılan ilginç bir gösteri izleyecegiz.  Dönüş yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu ağaç oyma atölyesini gezecek, burada gül ve tik gibi degerli ağaçların sanatçıların elinde nasil mükemmel biçimde şekillendiğini göreceğiz. Bangkok’a dönüş yolunda rehberinizin alacağı Tayland’ın en meşhur tropic meyvelerinin tadına bakacaksınız. Tur sonrası otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.


9. Gün - BANGKOK – DUBAI - İSTANBUL – İZMİR

9. Gün:

BANGKOK – DUBAI - İSTANBUL – İZMİR Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruzBangkok havalimanına hareket ediyor ve Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Emirates Havayollarının  EK 433 sefer sayılı uçuş ile saat 09.35 ‘te Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 13.05’te varışımızın ardından EK 375 sefer sayılı uçuş ile saat 14:20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:30’da İstanbul’a varış ve Türk Hava Yolları 21:00 TK 2342 sefer sayılı uçuş ile İzmir’e hareket ediyoruz. Bir başka MoyaTur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişi Tek Kişi 3 Kişi 4 Kişi Çocuk İndirimleri
14-12-2020   3598,00 1799,00 2149,00 1074,50 - -   Çocuk İndirimleri