Selanik Turu 10 Kasım Özel

  • Yurt Dışı Tur
  • 3 Gece, 3 Gün
  • İzmir Çıkışlı
  • İzmir Dönüşlü
149.00 den itibaren

GEZİLECEK YERLER

Aya Dimitros Kilisesi, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender Heykeli, Taş Köprü, Su Kemerler

Fiyat Hesapla

1. Gün - İZMİR-SELANİK

Misafirlerimizi aldıktan sonra Çanakkale–Keşan Yolunu takip ederek gece yarısından sonra İpsalaya varıyoruz.Türk Sınır Kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra, Meriç Nehrini geçerek Yunanistan Kipi sınır kapısındaki işlemlerimizi yapıyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrasında Egnatia otobanını takip ederek devam ediyoruz ve sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Gümülcine şehir gezimizi yapıyoruz. Gümülcine şehir Meydanı, Kılıç Heykeli ve tarihinin anlatımıyeni ve eski cami, Kapalıçarşı, çekilmiş taze Türk kahvesi alışverişlerimiz sonrasında, İskeçe’ye hareket ediyoruz. Yeniden yapılandırılsa da kentin tarihi merkezindeki sevimli ahşap, taş binalar zamanla yorgun düşmüş. Avrupa Birliği fonlarıyla restore edilince, her sokakta dış cephesi dantel gibi işlenmiş binalar ortaya çıkmış. İskeçe bugünlerde, modern bir kent kimliğine sahip, zengin tarihi, doğası ve gelenekleriyle her yıl büyük miktarda yerli ve yabancı ziyaretçi kabul etmektedir. İskeçe turumuzdan sonra, Kavalaya hareket ediyoruz. Kısa ve keyifli bir yolculuk sonrasında Kavala’ya ulaşıyoruz, Kavala şehrini geziyoruz. Mehmet Ali Paşanın İmarethanesi, Heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yaptırılan dört köşe caminin görülmesi, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış Su Kemerlerinin görülmesinden sonra Selanike hareket ediyoruz. 2 Saatlik bir yolculuk sonrasında Selanik’e ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. 4*Capsis Hotel.


2. Gün - SELANİK TURU

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından yapacağımız Selanik şehir gezimizde, önce Ulu Önder Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ediyoruz ve Atamızı anmak için Atatürk evinde ki törenlere katılıyoruz. Atatürk evi ziyaretimiz sonrasında, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Selanik Camii, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender heykeli, bazı Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Fuar alanı ve Döner Kule’yi görüyoruz. Selanik’in ünlü Thimiski Caddesinde alış veriş için verecek olduğumuz serbest zaman sonrasında Otelimize gidiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile (ekstra) yemekli Yunan Tavernasına gidiyoruz. Geceleme otelimizde. 4*Capsis Hotel.


3. Gün - İpsala –Keşan-Çanakkale-İzmir

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Kavala’ya hareket ediyoruz.Meşhur Kavala Kurabiyelerinden almak için verilecek molanın ardından Kipi sınır kapısına doğru Türkiye’ye giriş yapmak üzere devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Yunan Free Shop’unda alışverişlerimizi yaparak Türkiye İpsala Sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlerinin ardından, İpsala –Keşan-Çanakkale üzerinden İzmir'e geriye dönüş yaparak turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka Moya Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişi Tek Kişi 3 Kişi 4 Kişi Çocuk İndirimleri
08-11-2020   298,00 279,00 - -   Çocuk İndirimleri