NORVEÇ FİYORTLAR

  • Yurt Dışı Tur
  • 6 Gece, 7 Gün
  • İzmir Çıkışlı
  • İzmir Dönüşlü
Bilgi Alınız

GEZİLECEK YERLER

OSLO (2) BERGEN (2) STAVANGER(2)

Fiyat Hesapla

1. Gün - Tur Programı

İZMİR - İSTANBUL – OSLO

Adnan Menderes havaalanında 03:30’da iç hatlar Pegasus Kontuarının önünde siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına gitmek üzere buluşuyoruz.Check-in işlemlerimizin ardından saat 05:50 de PC2213 uçuş kodlu Pegasus Havayollarının uçuşu ile İstanbul’a varıyoruz ve 10:40 PC1273 uçuş kodlu Pegasus Havayollarının uçuşu ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Saat 13:35 de Oslo’ya varışımızın ardından Vigeland Parkı gezisi ile programımıza başlıyoruz. Sonrasında Norveç Kraliyet Sarayını gezerek turumuza devam ediyor Bygdoy Yarımadası’na geçiyoruz ve müzeleri geziyoruz. Barındırdığı en sağlam Viking gemileri ile Viking Müzesi ve Norveç Halk Kültür Müzesi müzeler adasında görülecek yerler arasında.Oslo Belediye Binası,Milli Tiyatro, Oslo Üniversite Binası, Karl Johans Caddesi ve ThorvaldMeyers Caddesi gezinin geri kalanını oluşturuyor. Konaklama otelimizde.


2. Gün - Tur Programı

OSLO – BERGEN

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Akerselva Çayı etrafında ve Grünerlokka Mahallesinde kısa bir yürüyüş Sonrasında Bergen‘e tren yolculuğumuza başlıyoruz. Fjordların arasından ortalama 6,5 saatlik yolculuk Norveç’in en güzel bölgelerinin arasından geçiyor ve Akşamüzeri Bergen’e varıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında;TorgetBalık Pazarı, UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde bulunan Bergen Eski Kent Merkezive Bergen Katedrali yer alıyor. Konaklama otelimizde…


3. Gün - Tur Programı

BERGEN – FJORD TEKNE TURU – FLAM TRENI – BERGEN

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Saat 08:00′de kalkan ve Norveç’in en büyük ve dünyanın en uzun açık Fjordu olan Sognefjorden arasından yapacağımız gemi yolculuğu bizi Fjordun kalbi olan Flam kasabasına götürecek otobüsümüze biniyoruz. Flam‘da vakit geçirdikten sonra dünyanın en iyi tren yolculuğu olarak gösterilen büyüleyici Flam Treni ile Myrdal‘a geçiyoruz. Myrdaldan Bergen‘e tren ile geçiyoruz.Konaklama otelimizde.


4. Gün - Tur Programı

BERGEN – STAVANGER

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Bergen şehir gezimize başlıyoruz. Floibanen Füniküleri ile şehri tepeden (Floyen Tepesi) izliyoruz. Floyen Tepesi’nden yürüyerek aşağıya iniyor, tarihi Bergen evlerinin arasından devam edip şehir merkezine varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz; Hanseatic Müzesi’ni gezebilir,alışveriş yapabilirler.Serbest zamanımızın ardından Norveç’in en güzel şehirlerinden biri olan Stavanger‘e gidiyoruz.Konaklama otelimizde.


5. Gün - Tur Programı

STAVANGER – PREIKESTOLEN – STAVANGER

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Preikestolen ya da Pulpit Rock olarak bilinen dünyanın en etkileyici kaya yapısına yürüyüşümüze başlıyoruz.Denizden 604metre yükseklikte bulunan Preikestolen‘e senede 300 binin üzerinde doğa sever yürüyüş yapıyor.Toplamda 5 kilometre olan yürüyüş patikası kolaylıkla aşılabilir nitelikte. Preikestolen‘de fotoğraf molası verip zaman geçirdikten sonra dönüşe başlıyoruz. Öğleden sonra yeniden Stavanger‘e dönüyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında;Eski şehir merkezi, Stavanger Katedrali yer almaktadır.Konaklama otelimizde.


6. Gün - Tur Programı

STAVANGER – OSLO

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Oslo‘ya geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.


7. Gün - Tur Programı

OSLO – İZMİR

Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden ayrılıyor ve Oslo Havaalanına gidiyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından Sun Express Havayolları XQ953 sefer sayılı saat 07.00 uçağı ile İzmir’e hareket ediyoruz. 12.00 da İzmir’e varışımızın ardından siz değerli misafirlerimizle bir sonraki MOYA TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

OTELLER:

OSLO : 4*RADİSSON BLU SCANDİNAVİA HOTEL vb.

BERGEN : 4*SCANDİC NEPTUN HOTEL vb.

STAVANGER : 4*SCANDİC STAVANGER PARK HOTEL vb.