KÜBA TURU

  • Yurt Dışı Tur
  • 7 Gece, 8 Gün
  • İzmir Çıkışlı
  • İzmir Dönüşlü
Bilgi Alınız

GEZİLECEK YERLER

Havana-Cienfuegos-Trinidad-Santa Clara-Varadero

Fiyat Hesapla

1. Gün - Tur Programı

Siz değerli misafirlerimizle Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 20:30 da buluşuyoruz. Türk Havayollarının TK2337 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:00’de İstanbul’a hareket ediyoruz.23:20 de varışımızın ardından saat 01.10’da Türk Havayolları’nın TK 183 tarifeli sefer ile Havana’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 07.55’de Havana’ya varıyoruz. Varışın ardından havalimanından Havana şehir turu için ayrılıyoruz. Havana şehir gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar bölgesi göreceğimiz yerler arasındadır.Şehir turunda öğle yemeğimizi yerel restaurantta programa dahil olarak aldıktan sonra serbest zaman. Bu vakitte Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkânlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. Ardından otelimize transfer geceleme ve akşam yemeğimiz otelde alınacaktır. 4* Memories Miramar Otel vb.

 


2. Gün - Tur Programı

Sabah kahvaltısından sonra tüm misafirlerimiz ile tam gün olarak düzenlenecek olan Pinar del Rio – Vinales vadisi turumuzu gerçekleştiriyoruz.Bu turumuzda ilk durağımız olarak dünyaca ünlü Cohiba-Montecristo-Partagas-Romeo&Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. Burada tütünün puroya dönüşmesinin her aşamasını gözlemleme şansımız olacak. Fabrika gezimiz sonrasında  1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan  Vinales vadisine yolculuğumuz başlıyor. Ünlü yönetmen Steven Spielberg’ün bile hayran kalıp Jurassic park filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide sırası ile Los Jasminez Seyir Terası,Benito’nun Çiftliği,İndian Cave (Cueva del Indio),Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezeceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimiz El Palenque Restaurant da özel fırında tavuk  ve yerel sebze ve meyvelar olarak alınacaktır. 4* Memories Miramar Otel vb.

Not : Turumuz esnasında olmazsa olmazlar Ballı Pina Colada-Organik Bal-Kahve-Rom alış verişi-Benito kahvesi ve Rom’u denemenizi tavsiye ederiz.


3. Gün - Tur Programı

Sabah kahvaltısının ardından öğle yemekli Benzersiz Havana Turu  düzenlenecek. Benzersiz Küba Turu bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü-devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in ; Barselona da Gaudi’den Romanya da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. Bu gezinin ardından yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız ve adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel meydanını ziyaret ediyoruz. Afro Cuban dini Santeria ve  danslarını içinde barındıran (Rumba) bu özel sokağı ziyaretimizin ardından Batista rejiminde önceleri saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Duygusal anlar yaşayacağımız bu ziyaretimizden sonra öğle yemeğimiz için yerel restaurantımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak  kullandığı aynı zamanda El Morro- Fuerza ve San Carlos kalelerine ev sahipliği yapan Casablanca bölgesini ziyaret edeceğiz. Casablanca bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazı olan  sırasıyla Cathedral-Armas-Sanfransisco ve Vieja Meydanlarını yürüyerek adımlayacağız. Turumuz sonrası serbest zaman ve otelimize dönüş. Konaklama otelimizde. 4* Memories Miramar Otel vb.

 


4. Gün - Tur Programı

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrasında tam gün serbest zaman. Konaklama otelimizde. 4* Memories Miramar Otel vb.


5. Gün - Tur Programı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Trinidad’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 3 saat mesafedeki Cienfuegos şehrinide panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi serbest olarak Cienfuegosta yerel restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından 1 saat mesafedeki Trinidad'da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad’daki otelimizde.4* Memorıes Otel vb.

** Trinidad otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

 


6. Gün - Tur Programı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize geri dönüş yapacağız.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Memorıes Otel vb.

** Trinidad otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

 


7. Gün - Tur Programı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi serbest olarak yol üzerinde yerel bir restoranda alarak, özel otobüsümüz ile Varadero’ya devam ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara’yı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasındadır. Varadero’daki otelimize varışımızın ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.4*Memories Varadero Hotel vb.

** Varadero otelimiz herşey dâhil konseptindedir.


8. Gün - Tur Programı

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Havana Jose Marti Havaalanına’na transfer oluyoruz.. Havana’dan 09.55’de Türk Havayollarının TK 183 tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Ertesi gün Saat 09:15’da İstanbul Havalimanı’na varışımızın ardından Türk Havayollarının TK2324 sefer sayılı uçuşu ile 13:00’da İzmir’e hareket ediyoruz. 14:25’te varışımızın ardından bir sonraki MOYA TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.