0850 302 44 33 WhatsApp
Konyaaltı Otelleri
Konyaaltı Otelleri (Bu aramaya ait Otel Bulunmuştur)

Konyaaltı Otelleri

Moya Tours ile, Antalya’nın en popüler tatil noktaları arasına girmeyi başarmış olan Konyaaltı; Mavi Bayrak ödüllü plajı, gezilecek yerleri ve sahip olduğu otelleriyle yıl içerisinde yüksek bir ziyaretçi potansiyeline sahip. Antalya il merkezine yaklaşık 28 kilometre uzaklıkta olan Konyaaltı, köklü bir geçmişe sahip. Konyaaltı Antalya’da ilk yerleşim M.Ö. 30 yıllarına dayanıyor. 20. yüzyıla kadar “Koyaltı” olarak anılan bölge, günümüzde Konyaaltı ismini almıştır. Antalya Konyaaltı’nda gezilecek ve görülecek yerler oldukça sınırlıdır. Yine de Mavi Bayrak ödüllü plajı ve doğasıyla tatilcilerin tercihleri arasında yer alıyor. Şehir merkezine yakın konumundan dolayı, merkeze gittiğinizde gezeceğiniz yerlerin sayısını arttırabilirsiniz.

Konyaaltı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Antalya Müzesi: 1922 yılında hizmete açılan Antalya Müzesi, Konyaaltı sınırları içerisinde yer alıyor. Müzede 5000’den fazla arkeolojik eser bulunuyor. Müzenin açılmasına öncülük eden isim Süleyman Fikri Erten’dir. I. Dünya Savaşı’nın ardından işgal güçlerinin elinden kurtulan eserlerin ve daha önce mevcut olan arkeolojik eserlerin korunması amacıyla müzenin kurulmasına karar verilmiştir. Antalya Müzesi günümüzün en çok ziyaret alan yerlerin biri durumunda. Konyaaltı gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Konyaaltı Plajı: Bir halk plajı olma özelliği taşıyan Konyaaltı Plajı’nda; soyunma kabinleri, duş ve WC’ler bulunuyor. Konyaaltı Belediyesi tarafından da plajda sürekli çalışmalar yapılıyor.

Antalya Merkez: Konyaaltı, Antalya Merkez’e yakın bir konumda yer alıyor. Aralarında yaklaşık 28 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Konyaaltı’ndan kalkan dolmuşlarla veya özel aracınızla Merkez ilçeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstanbul’daki Miniatürk’ün bir benzeri olan ve Anadolu uygarlıklarının en sağlam kalıntılarının minyatürleri bulunan Minicity Parkı’nı kesinlikle gezmelisiniz. Ardından; Kaleiçi’ndeki Karatay Medresesi ve Yivli Minare’yi Konyaaltı gezilecek yerler listelerinize ekleyebilirsiniz. Çocuklarınızı götüreceğiniz en keyifli gezi noktası ise Şair Sunay Akın’ın öncülüğünde kurulan Antalya Oyuncak Müzesi’dir.

Konyaaltı Yapılacak Aktiviteler

Konyaaltı küçük bir tatil bölgesi olduğu için yapılacak aktiviteleri de oldukça sınırlı... Konyaaltı Plajı’nda yüzmek, tüm iş stresinizi üzerinizden atmaya yetecek bir aktivite. Eğer şnorkel varsa yanınızda, küçük dalışlar gerçekleştirerek yüzmeyi daha eğlenceli hale getirin.

Rafting turlarına mutlaka katılın. Konyaaltı’ndan günübirlik düzenlenen Köprülü Kanyon rafting turuna katılmak, yapmadan dönmemeniz gereken bir aktivite.

Antalya Merkez’e giderek alışveriş yapmayı ihmal etmeyin. Çeşitli dükkanlar ve tezgahlarda hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Ayrıca kıyafet alışverişi yapmak isterseniz yine Merkez ilçedeki mağazalara göz atın.

Konyaaltı’nda Ne Yenir?

Tatlılardan çorbalara, et yemeklerinden zeytinyağlılara ve otlara kadar geniş bir mutfağa hakimdir Antalya Konyaaltı. Konyaaltı restoranlarında Türk mutfağına ait birçok lezzetin yanı sıra bölgenin en ünlü yemeklerinin da tadına bakabilirsiniz. Güllük çorbası, şakşuka, Antalya piyazı, sac kavurma ve kabak cintmesi Konyaaltı’nda denemeniz gereken ilk lezzetlerdir. Ayrıca narenciye ürünleriyle ünlü olan Konyaaltı’nda; portakal, greyfurt ve bergamot reçellerinin tadına bakmadan tatilinize son vermeyin.

Moya Tours ile Konyaaltı'ndaki otelinizi ayırmayı unutmayın