0850 302 44 33 WhatsApp
Kampanyalı Alanya Otelleri
Kampanyalı Alanya Otelleri (Bu aramaya ait Otel Bulunmuştur)

Kampanyalı Alanya Otelleri

Moya Tours güvencesi ile, yaz aylarının en çok tercih edilen tatil noktaları arasındaki Alanya, hem birbirinden güzel plajlarıyla hem de hareketli gece hayatıyla ön plana çıkıyor. Her beldesi farklı bir güzellik sunan Alanya, Antalya il merkezine yaklaşık 166 kilometrelik bir mesafede yer alıyor. Yeşil doğası, uzun plajları ve sıcak kumsallarıyla yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bölgede tarihi değerler de beğeninizi kazanacak. Alanya, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından dolayı zengin bir tarihi kalıntıya ev sahipliği yapıyor. Alanya otellerinde konaklayarak uzun ve keyifli bir tatile çıkabilirsiniz. Alanya otelleri genellikle her şey dahil ve ultra her şey dahil hizmeti sunuyor.

Alanya Gezilecek ve Görülecek Yerler

Alanya Kalesi: Yüzlerce yıllık geçmişine rağmen günümüze kadar sağlam bir şekilde varlığını sürdürmüş olan Alanya Kalesi şüphesiz ki ilçenin en önemli kalıntılarının ilk sırasında yer alıyor. Alanya’nın simgesi haline gelen kale, her ne kadar Hellenistik dönemle tarihlendirilse de, günümüzdeki son halini Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubat döneminde almıştır.

Alara Kalesi: Alara Kalesi, en az Alanya Kalesi kadar ünlü bir tarihi kalıntıdır. 1231-1232 yıllarıyla tarihlendirilen kale, I. Alaeddin Keykubat tarafından Alanya’nın fethinin hemen arkasından inşa ettirilmiştir. Sarp bir tepe üzerinde yer alan Alara Kalesi görkemli bir mimariye sahip.

Damlataş Mağarası: Binlerce sarkıt ve dikitleriyle Alanya’nın en merak edilen noktaları arasındadır Damlataş Mağarası. Mağara 1948 yılında bir dinamit patlamasıyla keşfedilmiş ve hemen ardından koruma altına alınmıştır. Korumaya alındığı ilk zamanlarda arkeolojik araştırmaların da yeni adresi olmuştur. İlçe merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta yer alan mağaranın astım hastalarına iyi geldiği biliniyor. Alanya gezilecek ve görülecek yerler listelerinde Damlataş Mağarası mutlaka yerini almalı.

Dim Mağarası: Alanya’nın en önemli doğal oluşumlarından biri de Dim Mağarası’dır. Mağaranın içindeki sarkıtlar ve dikitler kadar çevresindeki doğal güzellikler de görülmeye değer niteliktedir. Aynı ismi taşıdığı Dim Çayı ve Dim Vadisi’ni de mağarayı gezeceğiniz güne dahil edebilirsiniz.

Plajlar: Mavi bayrak ödüllü birçok plaja sahiptir Alanya. En ünlü plajı ise 2 kilometre uzunluğuyla ve turkuaz sularıyla dikkat çeken Kleopatra Plajı’dır. Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın sık sık dinlenmek için bu plaja geldiği bilinir. Plajın ilk 10 metresi sığdır. Alanya’da denize girebileceğiniz bir diğer alternatif ise Damlataş Plajı’dır. Sarı kumlarıyla ve berrak sularıyla dikkat çeken plajda su altını rahatlıkla görebilirsiniz.

Antik Kentler: Alanya, antik yerleşim alanlarıyla uzun bir tarih yolculuğu sunuyor. Birbirinden farklı dönemlere ait kalıntılarıyla ilçenin en çok ziyaret edilen noktaları arasındaki antik kentler, Alanya gezilecek yerler listelerine mutlaka eklenmeli. Gazipaşa ilçesindeki Selinus Antik Kenti, ilçe merkezine 18 kilometre uzaklıktaki Syedra Antik Kenti, yine ilçe merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta yer alan Hamaksia Antik Kenti ziyaretlere açık olan eski yerlerim alanları arasındadır.

Alanya Yapılacak Aktiviteler

Kleopatra Plajı’nda ve Damlataş Plajı’nda tatilinizin en keyifli anlarını yaşayabilirsiniz. Turkuaz sulara sahip olan Alanya plajları arasındaki Ulaş Plajı ve Doğu Plajı da bol bol dinlenip, serinleyebileceğiniz yerler arasında.

Alanya’nın her caddesi akşam saatlerinde oldukça hareketleniyor. Bölgedeki bar ve diskolara giderek Alanya gece hayatını keşfedebilirsiniz.

Tatiliniz sırasında Alanya’da doyasıya alışveriş yapabilmek mümkün. Kendinize ve sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Alanya’nın birçok noktasında dalış yapabilirsiniz. Eğer daha önce hiç dalış yapmadıysanız bölgedeki dalış merkezlerinden eğitim alabilirsiniz. Alanya’da yapılacak aktivitelerden biri de tekne turları… Tekne turlarına katılarak Alanya’nın birçok koyunu ve mağarasını görebilirsiniz.

Alanya’da Ne Yenir?

Antalya yöresel mutfağının tüm lezzetlerini Alanya tatilinde tadabilirsiniz. Akdeniz mutfağında önemli bir yeri olan deniz ürünleri, mezeler, çorba ve zeytinyağlılar Alanya restoranlarında bulunuyor. Şepit, döğme aşı, bumbar, ilibada sarması, mantar, çiğirdik ve taze ülübü yemeği Alanya’da yemeden dönmemeniz gereken lezzetlerin başında… Her damak zevkine hitap eden Alanya’da Çin ve Fransız mutfağına ait yemeklerden de yiyebileceğiniz restoranlar mevcut.