İzmir Çıkışlı Uludağ Turu 1 Gece Konaklamalı Uludağ Kayak ve Bursa Turu

  • Yurt İçi Tur
  • 1 Gece, 2 Gün
  • 1 Gece Konaklamalı Uludağ Kayak ve Bursa Turu
  • İzmir Çıkışlı
  • İzmir Dönüşlü
599.00 den itibaren

GEZİLECEK YERLER

Uludağ Kayak Merkezi | Uludağ Milli Park | Bursa Şehir Merkezi | Cumalıkızık | Tophane

Fiyat Hesapla

Uludağ Ve Kayak Hakkında Bilgi

Uludağ Kayak Merkezinde kuzey ve alp disiplinleri gibi bir çok kayak disiplini ve bütün kayak sporları için uygun pistler yer almaktadır. Bünyesinde 13 ana pist ve 15 mekanik tesis bulunan Uludağ Kayak Merkezi’nde kayak dışında, snowboard, buz pateni, big foot ve kar motosikletli gezileri yapılmaktadır. Bölgede yapılan helikopterli kayak ve tur kayağı ise bu eşsiz mekanın ziyaretçilerine sunduğu ayrıcalıklardan bir diğeridir.

Konaklama Yapılacak Oteller

5* Almira Thermal Hotel          https://www.almira.com.tr/

5* Divan Thermal Bursa          https://www.divan.com.tr/divan-bursa/tr

4* The Berussa Hotel              http://www.theberussa.com/

4* Kervansaray City                http://www.kervansarayhotels.com.tr/

TEK KART SİSTEMİNE DAHİL OLAN LİFTLER:

*Maden Telesiyej

*Beden Terbiyesi Teleski

*Ağaoğlu Kuşaklı Telekski

*Kırkgözler Teleski

*Monte Baia Teleski

*Karinna Teleski

*Kartanesi Teleski

*Mandıra Teleski

*Ağaoğlu Gondola

*Grand İtalyan Teleski

*Ağaoğlu Belvü Teleski

*Alkoçlar Teleski

*Beceren Teleski 1

*Beceren Teleski 2

*Ağaoğlu Fahri Telesiyej

SKİ PASS ÜCRETLERİ

1 Günlük Çıkış : 90 TL

2 Günlük Çıkış :160 TL

3 Günlük Çıkış : 320 TL

4 Günlük Çıkış : 260 TL

5 Günlük Çıkış : 300 TL


1. Gün - İzmir - Uludağ - Bursa / 428 km

PROGRAM

1 Gün:

Sabah saat : 05:45 Gaziemir Migros Moya Tur 06:00 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 06:05 Bostanlı iskele önü, 06:10 Karşıyaka MOYATUR Acenta önü, 06:15 Girne Yunuslar Mavikule, 06:20 Girne Mevlana camii otobüs durağı önü, 06:25 Girne MC Donald`s karşısı,  06:45 Üçyol Pizza Pizza önü, 06:50 Susuz Dede Durak, 07:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 07:20 Bornova E.Ü.H önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Akhisar–Susurluk da vereceğimiz molalarımızın ardından, Türkiye`nin en önemli kış sporlarının merkezi olan Uludağ`a çıkıyoruz. 2543 metre yüksekliği ile Marmara Bölgesi`nin en yüksek dağı olan Uludağ`ın güzelliklerinden faydalanmak üzere MOYATUR rehberinin vereceği bilgiler sonrasında alacağımız serbest zamanda kayak ve snowboard yapabilir, telesiyej ile zirveye çıkabilirsiniz. Uludağ`daki serbest zaman sonrasında otelimize dönüş için yola çıkıyoruz. Sonrasında otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Akşam Yemeği: Otelde set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergâh: İzmir-Uludağ-Bursa /428 KM

Konaklama Oteli: 5* KERVANSARAY TERMAL CONVENTION CENTER & SPA 2. Gün - Bursa - İzmir / 350 km

2 Gün:

Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra Bursa gezimize başlıyoruz.Bursa`da öncelikli olarak Cumalıkızık Köyü`ne gidiyoruz ve köyün tarihi sokaklarında gezip fotoğraflar çekiyoruz. Cumalıkızık Köyü`nden sonra, Bursa merkeze  dönüyor ve Osmangazi meydanında bulunan Osmangazi heykelini ve şehrin simgelerinden birisi olan Zafer Plazayı panoramik olarak görüyoruz. Bursa`da ilk gezi durağımız İslam tarihinin en önemli 5 camisinden birisi olan Ulu Camii oluyor. Osmanlı Sultanı I.Bayezid tarafından Niğbolu Seferi`nden dönüşünde verdiği emir ile inşa ettirilen bu Şaheser yapıyı rehberimizin eşliğinde gezerek bilgi ediniyoruz, buradaki gezimizin ardından, Şehrin en önemli yapılarından biri olan Orhangazi Camisi`ni görüyoruz gezimize devam ederken vereceğimiz serbest zamanında Anadolu`nun en eski İpek pazarlarından biri olan Kozahan ve iç Kozahan ziyaretini gerçekleştiriyoruz, vereceğimiz zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz eski  han etrafında bulunan Hacı İvaz Paşa Çarşısı ve tekstil pazarını gezebilirler. Bursa kestane şekercisinde vereceğimiz alışveriş molası sonrası aracımızla Tophane`ye çıkıyoruz. Eski bir Bizans Kalesi olan Bursa Kalesi içerisinde Osmanlı`nın kurucusu Osman Gazi`nin mezarını, Bursa Fatih`i Orhan Gazi`nin mezarını, Osmanlı`ya tanıklık etmiş asırlık Anıt ağaçları, Mehmet Akif Ersoy`un İstiklal harbi için yazdığı Bülbül şiirini, Abdülhamit Han döneminde yapılmış olan Saat Kulesi`ni, Bursa panoramik şehir manzarasını ve İstiklal Savaşı şehitliğini ziyaret ederek Bursa şehir gezimizi sonlandırıyor ve sonrasında; Bursa`nın fethine ışık tutan dünyanın en büyük tam panoramik en büyük müzesi Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesini geziyor rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra, dönüş yolunda Gölyazı Köyü`ne uğruyoruz. Gölyazı Ulubat Gölü`nün ortasında Roma döneminden günümüze kadar gelen bir balıkçı köyüdür. Köyün girişindeki Ağlayan Çınarı görüp hikayesini dinledikten sonra köy içinde serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrası İzmir`e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molaların ardından İzmir`e ulaşıyoruz ve bir sonraki MOYATUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.