0850 302 44 33 WhatsApp
Didim Otelleri
Didim Otelleri (Bu aramaya ait Otel Bulunmuştur)

Didim Otelleri

Moya Tours güvencesi ile, dinlenmek, eğlenmek plajlarda en güzel zamanı geçirmek için seçebileceğiniz Didim’de siz de kendiniz için en güzel tatil planını yapabilirsiniz. Altınkum, Akbük, Mavişehir, Didim Marina, Yeşilkent, Akavaryum koyu ile turistlerini konuk etmektedir. Didim otelleri  en konforlu hizmet seçenekleri ile sizi bekler. Didim gezilecek yerler konusunda tatile çıkmadan araştırma yapmalı ve konaklayacağınız noktalar dışında bir de uğrayacağınız noktaları iyi seçmelisiniz. Koylarının güzelliği tartışılmazdır. Güzel plajları ve masmavi suları ile yaz tatili için kusursuz bir noktadır. Akbük ya da tatil köylerini seçmeniz inanılmaz güzel bir tatil geçirmenizi sağlayabilir.

Didim, tatil için kusursuz bir seçimdir. Didim merkez otelleri ve tatil köyleri konuklarını herşey dahil hizmet seçeneği ile konuk eder. Moya Tours ile oteller arasından isterseniz İslami otelleri isterseniz de balayı otelleri ile hayal ettiğiniz tatili planlayabilirsiniz.

Didim Gezilecek ve Görülecek Yerler

Didyma Antik Kenti: Antik dönemde bir kehanet merkezi olan, Apollon Tapınağı ile ünü ülke sınırlarını aşan Didyma Antik Kenti, Söke ilçesinde yer alıyor. Kent, yabancı turistler tarafından da ilgi gördüğü için yıllık ziyaretçi potansiyeli oldukça yüksektir. Söke ilçesine bağlı olan Yenihisar Köyü’ne oldukça yakın.

Milet MüzesiDidim gezilecek ve görülecek yerlerden biri de Milet Müzesi’dir. 1973 yılında açılan Milet Müzesi’nin binası zamanla statik yapısını bozunca yeni bina yapılması için çalışmalara başlanmış, 2011 yılında tekrar ziyarete açılmıştır. İlk olarak müzenin bahçesindeki kalıntıları gezip, ardından müze binasında yer alan tarihin farklı dönemlerine ait kalıntıları görebilirsiniz. Yazıtlar, lahitler, sütun başlıkları ve aslan heykelleri müzenin en dikkat çeken eserleri arasında. Buradaki kalıntılar genellikle Milet Antik Kenti ve Didyma Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarında çıkarılan eserlerden oluşuyor. Müzeye Balat Köyü yolundan ulaşabilirsiniz.

Milet Tiyatrosu: Milet Tiyatrosu’nun tarihi M.Ö. 4. yüzyıla dayanıyor. Hellenistik ve Roma döneminin izlerini taşıyan tiyatro, toplam 15.000 kişiliktir. Akustiğe sahip olması, tiyatronun en önemli özelliği...

Faustina Hamamı: Milet Tiyatrosu ile arasında 150 metre olan Faustina Hamamı, Didim’in tarihi gezi noktalarından biridir. Roma İmparatoru Marcus Avrelius’un karısı Faustina için yaptırdığı hamam, günümüze sağlam bir şekilde gelmeyi başarmış bir yapıdır. Hamama ait Musa heykelleri şu an İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor. Avludaki aslan heykellerinin orijinalleri ise Milet Müzesi’ndedir.

Altınkum Plajı: Didim’e sadece 2 kilometre uzaklıkta bulunuyor Altınkum Plajı ve turistlerin denize girip güneşlenmek için tercih ettiği noktaların başında geliyor. Plaja Didim’den kalkan toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilir, tüm gününüzü burada geçirebilirsiniz.

Didim Yapılacak Aktiviteler

Didim’de yapılacak aktivitelerin başında birbirinden güzel plajlara gidip, serin sularda yüzmek geliyor. Denize girmek için özellikle Altınkum Plajı’na mutlaka gidin.

Altınkum’dan kalkan teknelerle mavi yolculuk turuna çıkıp tatilinizin en eğlenceli aktivitesini gerçekleştirin.

Su sporları Didim’de yapılan en popüler aktivite. Sörften jet-ski’ye, dalıştan yelkene birçok su sporuna elverişlidir Didim.

Özellikle doğaseverler tarafından tercih edilen bir aktivitedir trekking. Dilek Yarımadası’nın güzellikleri eşliğinde trekking yapmayı ihmal etmeyin.

Didim’de alışveriş yapmak ayrı bir keyiftir. Köy pazarlarına giderek bölgeye özgü iğne oyalarında seramiklere, hasır dokumacılığından hediyelik eşyalara kadar birçok el sanatlarından satın alın. Özellikle sumak tekniğiyle dokunan yörük çuvallarından ve süslü heybelerden mutlaka almalısınız.

Didim'in festivalleri oldukça meşhurdur. Haziran ayında düzenlenen Meandros Festivali, eylül ayındaki Barış Şenliği, yine eylül ayında gerçekleştirilen Didim Yazarlar Festivali katılabileceğiniz etkinlikler arasında.

Didim’de Ne Yenir?

Didim’de bulunan restoranların hemen hemen hepsinde yöreye özgü yemekleri damağınızla buluşturabilirsiniz. Aydın Didim yöresel lezzetleri oldukça çeşitlidir. Ege mutfağına ait kulaç çorbası, acılı güveç, ciğer sote, patlıcan kavurma ve tandır kebap denemenizi önerdiğimiz yemeklerin ilk sıralarında. Ayrıca pelvize tatlısını da kesinlikle denemelisiniz.

Moya Tours ile Didim'deki otelinizi ayırmayı unutmayın