BULGARİSTAN ROMANYA TRANSİLVANYA TURU

 • Yurt Dışı Tur
 • 4 Gece, 4 Gün
 • İzmir Çıkışlı
 • İzmir Dönüşlü
Bilgi Alınız

GEZİLECEK YERLER

Veliko Tarnavo- Bükreş– Sinaia – Bran – Braşov – Köstence – Mangalya – Varna – Nessebar – Burgas

Fiyat Hesapla

Tur Genel Bilgi

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüsler ile ulaşım
 • Hotelde 3 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (3)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Moya Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Köy Müzesi Turu
 • Bran Braşov Sinaja & Drakula’nın Şatosu Turu
 • Nessebar Turu
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • 70 Yaş üstü primi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle ve Akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Romen Gecesi 40 Euro, Bulgar Tavernası Gecesi 30 Euro
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (50 TL)
 • Schengen veya Romanya Vizesi (130 Euro)


1. Gün - Tur Programı

İzmir – Veliko Tarnavo - Bükreş

Akşam 18:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler Önü, 18:10 Susuz Dede Durağı, 18:20 Üçyol Kamil Koç Yazıhanesi önü, 18:40 Bornova Ege Üniversitesi Hast.Önü, 19:00 Karşıyaka Anıt önü, 19:05 Girne Yunuslar Mavi Kule, 19:10 Bostanlı İskelesi Önü, 19:20 Mavibahçe AVM Karşısından siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Bulgaristan yolculuğumuza başlıyoruz. Ara molalar ile devam eden yolculukla Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından yolculuğumuza devam ederek sabah erken saatlerde Veliko Tarnavo’ya varıyoruz. Varışımız sonrası Bölgenin en büyük şehirlerinden olan aynı zamanda Bulgaristan’ın eski başkenti olan, dört tepe üzerine ve Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir merkezine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi, iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan eski şehirde kaldırımlı sokaklarda yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında Ulusal müzeKırk Azizler müzesini ve Tsarevets Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanımızın ardından küçük Paris diye adlandırılan Bükreş’e hareket ediyoruz. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük KütüphanesiZafer TakıBükreş Üniversitesi BinasıMilli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento BinasıKraliyet SarayıCretulescu KilisesiSt. Stavropoleos Kilisesini sayabiliriz. Turumuz ardınan Romanya’nın Köy Değerlerinin sergilendiği Köy Müzesi Turuna katılma imkanı (Müze Girişi Hariç). Bölgede serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler.(40 EUR)

 


2. Gün - Tur Programı

Bükreş (Bükreş- Sinaia - Bran - Brasov – Bükreş)

Sabah kahvaltısından sonra misafirlerimiz ile Transilvanya - Drakula Şatosu (Sinaia-Bran-Braşov) turu için otelimizden ayrılıyoruz. (Müze giriş ücretleri misafire aittir) Turumuzda Romanya'nın önemli bir bölgesi olan Transilvanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmeye gidiyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabasında Drakula Şatosunu görüp, Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezi bitimi Bükreş’e dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


3. Gün - Tur Programı

Bükreş – Rusçuk – Razgrad – Şumnu – Varna

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, odalarımızı boşaltmamız ardından otel önünden hareket edecek olan aracımızla Bulgaristan yolculuğumuza başlıyoruz. Sınır geçişinin hemen ardından Tuna nehrinin kıyısına kurulu şirin Rusçuk şehrini keşfediyoruz. Gezi ve keyifli molanın ardından Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Razgrad ve Şumnu güzergah ve molaları ile devam eden yolculukla Varna’ya varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası enfes Restoranlarla süslü olan kordon da yürüyüş ve kısa süreli serbest zaman sonrası, otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler. (30 EUR)

 


4. Gün - Tur Programı

Varna – (Nessebar) – Burgas – İzmir

Otelde alınan kahvaltının ardından otelden ayrılarak Burgas yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergah üzerinde Nessebar Yarım Adası turunu gerçekleştiriyoruz. Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarımadanın üzerine kurulu ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine ulaşıyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve Ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy kalma kiliseleri özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseberda ziyaretlerimiz sonrası, Burgas şehir merkezinden panoramik olarak geçerek sonrası Türkiyeye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Yolda vereceğimiz gerekli molalarımızın ardından İzmir’e ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimiz ile bir sonra ki Moya Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.