Bir Başka Karadeniz

 • Yurt İçi Tur
 • 9 Gece, 9 Gün
 • İzmir Çıkışlı
 • İzmir Dönüşlü
2399.00 den itibaren

GEZİLECEK YERLER

TOKAT(1)-ERZURUM(1)-KARS(1)-TİFLİS(2)-BATUM(1)-AYDER(1)-AMASYA(1) Tokat-Sivas- Erzincan- Erzurum- Kars-Tiflis-Borjomi- Batum- Rize- Trabzon- Samsun- Amasya- Çorum

Fiyat Hesapla

Karadeniz & Batum Bilgi..

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 8 Gece Konaklamalı 
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı (8) akşam yemeği (5)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Moya Tur yol ikramları
 • Moya Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
 • Lustra-Karester yayla Turu (60 TL)
 • Tiflis Kafkas gecesi yemekli
 • Batum akşam yemeği
 • Kayabaşı Yayla Dolmuş Ücreti 40 TL (Zorunlu)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı Bedeli (50 TL)


1. Gün - İzmir-Tokat

1. Gün:

Akşam saat 19:30 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 19:40 Bostanlı iskele önü, 19:50 Karşıyaka Anıt, 20:00 Girne Yunuslar Mavikule önü, 20:05 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 20:10 Girne MC Donald’s karşısı, 20:30 Üçyol Pizza Pizza önü, 20:40 Susuz Dede Durak, 20:50 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 21:10 Bornova E.Ü.H önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Kula–Afyon-Ankara karayolunu takiben sabah saatlerinde Sungurlu’ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, Tokat ’a hareket ediyoruz. İlk durağımız olan Mahperi Kervan Sarayını görüp ardından dünyanın en ilginç mağarası olan Ballıca Mağarasına varıyoruz. Gezimizde Taş Han, Latifoğlu Konağı ve Mevlevihan‘ı dışarıdan görüp, konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: UygunRestaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: İzmir-Tokat 1177 Km

Konaklama Hoteli: Dedeman Tokat Hotel


2. Gün - Tokat-Erzurum

 
2. Gün:

Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak otelimizde aldıktan sonra Tokattaki Gök Medrese gezimiz ve panoramik şehir turumuzun ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün ''Cumhuriyetin temellerini burada attık'' dediği Cumhuriyet Kenti Sivas'a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Sivas'taki ilk gezi noktamız 1271 yılında Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından Mimar Kaluytan'a yaptırılan Gök Medrese olacak. Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren ve hala bu minarenin kullanıldığı Anadolu'nun en eski camilerinden Ulu Camii ise diğer göreceğimiz yapılar arasındadır. Sonrasında gerçekleştireceğimiz Taşhan, Buruciye Medresesi ve Çifte Minare gezilerimizi takiben 1939 ve 1992 yılında yaşamış olduğu yüksek şiddetli depremler sonrasında kurulan ve modern bir mimariye kavuşan Erzincan'a gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik turumuzun ardından Bakırcılar Çarşısı'nda serbest zaman veriyoruz. Erzincan'ın Tercan ilçesine ulaşıyoruz. Saltukoğulları Hükümdarı II. İzzettin Saltuk'un kızı Mama Hatun Türbesi’sini ziyaret edip Aşkale üzerinden Dadaşlar diyarı Erzurum'a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Erzurum otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği:Sebest olaran alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Tokat-Sivas-Erzincan-Erzurum 553 Km

Konaklama Hoteli:  Palan Hotel


3. Gün - Erzurum & Kars

3. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Erzurum'u gezmeye 1991 yılında Turizm Bakanlığı tarafından onarımdan geçirilen ve halen müze olarak kullanılmakta olan Yakutiye Medresesi ile başlıyoruz. Erzurum'daki ilk Osmanlı Camisi olan ve dönemin mimarbaşı olan Mimar Sinan'a Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan ve bugün kendi adıyla anılan camiyi ziyaret ettikten sonra Rüstem Paşa Kervansaray’ında (Taşhan) serbest zaman veriyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda Oltu Taşı çarşılarında gezebilir, Alışveriş yapabilirsiniz. Ardından Erzurum'un sembolü olan Çifte Minareli Medreseyi ve Ulu Camii’yi gezip Erzurum Evleri arasında yapacağımız keyifli yürüyüş sonrasında Sultan Melik Mahallesinde bulunan ve Anadolu'daki mezar anıtlarının en güzel örneklerinden biri olan Üç Kümbetleri ziyaret edip ardından Erzurum savunmasının ve Anadolu'nun en büyük kahramanlarından Nenehatun’un mezarının da bulunduğu Aziziye Tabyalarını panaromik olarak görüyoruz. Sonrasında Selçuklular, Bizanslılar arasında yapılmış yüzyıllık çarpışmalardaki ilk büyük meydan muharebesi olan Pasinler Meydan Muharebesinin gerçekleştiği bölgeden geçiyoruz ve Bingöl Deresi ile Pasinler Deresinin birleşerek Aras Nehri'ni oluşturduğu bölgede bulunan ve İlhanlı döneminde yapılmış olan Çoban Dede Köprüsünü görüyoruz ve fotoğraf molası vererek yolumuza devam ediyoruz. Horasan üzerinden geçip yolumuzun üzerinde bulunan Peri Bacaları örneklerini ve Obsidyen yataklarını görerek 1919 yılında Kafkasya projesini gerçekleştirmek için başlatılan sonunda bir drama dönüşen büyük harekâtın yapıldığı Sarıkamış'a ilerliyoruz. Yolumuz üzerinde yer alan Sarıkamış Şehitler Anıtında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Kars´a varıyoruz. Ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya'nın en batısında olan, yani hem doğulu, hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi illerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır sokakları hayat dolu bir şehirdir Kars. 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan şehir, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezdir. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheleri süslü, kesme taş binalar ve daha niceleri. Kars'ı çok seveceksiniz. Kars Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Ardından Arpaçay'ın kenarında kurulmuş Ani Harabelerine gidiyoruz. Batı Kafkasya’nın en önemli tarihne sahip olan Ani, Ermeni kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserleri de bünyesinde barındırmaktadır. Gezeceğimiz yerler arasında Katedral, Surp Kırkor, Surp Pırgıc (Keveli Kilisesi),Selçuklu eserlerinden Menücehr Camii, Ebul Muhammeran Camii, Sultan Sarayı'nı geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Evin Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Erzurum-Kars 220 Km

Konaklama Hoteli: Kars Kale Hotel


4. Gün - Kars & Tiflis

4. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında çok erken saatlerde, Posof Türk Gözü Sınır Kapısına ulaşıp çıkış işlemlerimizi yaptıktan sonra Gürcistana giriş yapıyor ve Tiflise doğru yol almaya başlıyoruz. Kars platolarından doğan Kura Nehri eşliğinde Tiflis’e doğru ilerlerken, önce Abhazya Türklerinin yoğun yaşadığı Akhaltsıkhe şehri istikametinden, Bakü Tiflis- Ceyhan Boru Hattı projesinin kilit noktalarından birisi olan ve Orta Çağ kaleleriyle dolu tabiat harikası olan Borjomi ye ulaşıyoruz. Buralarda alacağımız panoramik fotoğrafların ardından Borjomi Park’ta vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeği ve yürüyüş molası sonrası Gürcistan'ın eski başkenti olan Mtskheta'ya hareketle ortacağ Gürcistan'nın en görkemli yapılarından biri olan Svtıtskoveli Kilisesi'ni geziyoruz. Tiflise hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi (ekstra) Gürcü Kafkas gecesi eşliğinde yöresel yemeklerle ve içeceklerle restoranda alıyor ve otelimize gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelden ayrılarak Tiflis'in akşam manzaralarını yaşayabilir.  Konaklama Tiflis otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Borjomi Park da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel ya da çevresinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergâh: Kars-Tiflis 342 Km

Konaklama Hoteli: Cruise Hotel


5. Gün - Sameba Katedrali, Eski Tiflis: Haydar Aliyev Parkı

5. Gün:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında gezeceğimiz yerler arasında; Sameba Katedrali, Eski Tiflis: Haydar Aliyev Parkı, Tarihi Tiflis Hamamlar Sokağı, İncir Vadisi ve Şelalesi, 1811 yapımı Cuma Camii, Tiflis Avrupa Meydanı, Tiflis’in kurucusu kral 1. Vahtang Heykeli, Narikala Kalesi’ne Teleferik ile çıkılması ve Kuşbakışı Tiflis Manzarası, 1958 yılında yapılan Gürcü Anası Heykeli yer alacak. Öğle Yemeği molamız ardından Tiflis’lilerin meşhur Ressamlar Çarşısı ve Eskiciler Pazarına hareket ediyoruz. Burada biblolar, sovyet madalyaları, kuş tüğünden yapılan tablolar, plaklar, değerli taşlar, magnetler, geleneksel Kafkas kıyafetleri ve yöresel ürünleri alabileceksiniz. Sonrasında Tiflis Kaplumbağa Gölü’ne hareket ediyoruz. Rakım olarak 685 mt. yükseklikte bulunan bu volkanik gölü ve güneş saatini keşfediyoruz. Gezimize devam ederken ülkenin en meşhur caddesi olan Sanat Caddesini ziyaret ediyoruz. Panaromik olarak göreceğimiz yerler arasında (Shota Rustaveli Caddesi); bu caddede ünlü Gürcü yazarı Shota Rustaveli HeykeliCumhuriyet Meydanı, Çarlık Dönemi Binalar, Tiflis Opera ve Bale Binası, Güzel Sanatlar müzesi2. Dünya savaşı sırasında Alman esirler tarafından inşa edilen Gürcistan Meclis Binası, Özgürlük Meydanı, Gürcü Sembolü Aziz George Heykeli, Tiflis il Genel Meclis Binası ve Akşam yemeği için serbest zaman ve otele hareket.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Şehir Merkezinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel, Otel çevresinde ya da şehir merkezinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama Hoteli: Cruise Hotel


6. Gün - Tiflis & Batum

6. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Batum’a doğru hareket ediyoruz. Batum merkezinde kafelerin ve Saat Kulesinin bulunduğu Pıazza Meydanı’na gidiyoruz. İzmirdeki saat kulesinin çok benzeri olan yapının şahane bir özelliği var. Yaz mevsiminde akşamları 19.00’da 5 dakikalığına çeşmelerinden ücretsiz olarak Gürcistan yerel votkası (bir çeşit brandychacha akıyor. Bu nedenle diğer ismi Chacha Kulesi diye anılır. Sonrasında Avrupa Meydanı ve Medea Heykelini inceleyip fotoğraflarımızı çekiyoruz. Avrupai tarzda inşa edilmiş eserleri ve binaları gördükten sonra Tiyatro Meydanı’na yürüyoruz ve Draa Tiyatrosu ve Posedion Heykelini inceledikten sonra Batum sahiline geçiyoruzvereceğimiz serbest zaman sonrası Akşam konaklama Batum otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Kutaisi Doğa Restoran da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel yada çevresinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergah: Tiflis-Batum 374 Km

Konaklama Hoteli: Sputnik Hotel


7. Gün - Fırtına Vadisi,Doğu Karadeniz İpek Yolu

7. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Kapı geçişlerimizi tamamladıktan sonra, Fırtına Vadisi’ne gidiyoruz. Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan Fırtına Vadisi’ne geldiğimizde, dileyen misafirlerimizle (ekstra) Zilkale-Palovit Şelalesi turu yaparak Doğu Karadeniz’in en güzel manzaralarını ve Doğu Karadeniz İpek Yolu’nu keşfediyoruz. Yapacağımız bu tur içerisinde filmlere ve dizilere de konu olan Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü’nü de görerek, öğle yemeğimizi Fırtına Deresi kenarındaki restoranlarda, yöresel yemeklerden oluşan menü ile alıyoruz. Çamlıhemşin istikametinden ilçenin 19 km. güneydoğusunda 1350 m. rakımda ladin ve kestane ormanları ile kaplı Kaçkarlar’ın ilk durak yeri olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz ve gezimize başlıyoruz. Ayder Yaylası’nın simgesi haline gelmiş olan Kalegon Vadisi içerisindeki Gelintülü Şelalesi’ni Uzun uzun fotoğrafladıktan sonra yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ayder Yaylası’nın yemyeşil Şenlikdüzü çimenlerinde tüm enerjimizi yeniledikten sonra, Uzungöl için yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde türünün tek örneği olan Hapsiyaş Kiremitli Köprü’yü panoramik olarak görerek Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden Uzungöl’e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz. Bu muhteşem doğanın tadını çıkartmak için Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman sonrası Trabzon/Akçaabat’da bulunan Kayabaşı Yaylası’na hareket ediyoruz. Düzköy’de bizleri bekleyen (ekstra) dolmuşlarımıza geçerek otelimize hareket ediyoruz... Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi Gresto Restoran. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Yöresel yemekler ve canlı müzik eşliğinde otelde alınacaktır.

Konaklama Hoteli: Kayabaşı Yaylakent Tesisleri


8. Gün - Ünye-Samsun-Amasya

8. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Kurtuluş Savaş’ımızın başladığı Karadeniz’in en büyük şehri Samsun’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizde meşhur Samsun pidesi yiyoruz ardından Samsun’un simgesi haline gelen ünlü Atatürk Heykeli’nin önünde fotoğraflarımızı çekiyoruz.  Atatürk’ü karargâh subayları ile 16 Mayıs 1919 günü İstanbul’dan alarak 19 Mayıs 1919’da Samsun’a getiren Bandırma Gemisini geziyor ve Samsun şehir turumuz sonrasında Amasyaya gitmek üzere yola koyuluyoruz. Osmanlı Devleti'nin arka bahçelerinden olan ve Yeşilırmak’ın şekillendirdiği bu güzel şehirde gezimize başlıyoruz. Osmanlı Devleti'nin şehzadeler kentlerinden biri olan ve Yeşilırmakın şekillendirdiği bu güzel şehirde Şehzadeler Parkı’nda yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalma eserler arasında halen kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyor ve yalı boyu evlerini en güzel noktadan fotoğraflıyoruz. Amasya Kalesini ve Helenistik dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığı’na ait Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı’nı (ya da Şehzadeler Konağı) ziyaret ediyoruz. Amasya gezimizin sonuna doğru önce II. Beyazıt Külliyesi’ni görüyor ardından İlhanlılar dönemine ait mumyaların da sergilendiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Amasya turumuzu tamamladıktan sonra konaklama yapmak üzere otelimize gidiyoruz. Amasya

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği:Samsun Pide Serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergâh: Ünye-Samsun-Amasya 215 Km

Konaklama Hoteli: Apple Hotel


9. Gün - Amasya-Çorum-İzmir

9. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip Çorum’ a hareket ediyoruz. Meşhur Leblebi alışverişi sonrasında İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz vereceğimiz kısa molalar sonrasında İzmir’e varıyoruz ve siz saygıdeğer misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir başka MOYA TUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği:Uygun tesiste serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergâh: Amasya-Çorum-İzmir 1076 Km


Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişi Tek Kişi 3 Kişi 4 Kişi Çocuk İndirimleri
28-08-2020   4798,00 3079,00 - -   Çocuk İndirimleri
18-09-2020   4798,00 3079,00 - -   Çocuk İndirimleri