Batı Karadeniz Turu

  • Yurt İçi Tur
  • 2 Gece, 3 Gün
  • İzmir Çıkışlı
  • İzmir Dönüşlü
799.00 den itibaren

GEZİLECEK YERLER

Abant- Safranbolu- Tokatlı Kanyonu- Yörükköyü- Amasra Sapanca- Gölcük- Bolu

Fiyat Hesapla

1. Gün - Tur Programı

Akşam saat 20:30 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 20:40 Bostanlı iskele önü, 20:50 Karşıyaka Anıt önü, 20:55 Girne Yunuslar Mavikule önü, 21:00 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 21:10 Girne MC Donald’s karşısı, 21:30 Üçyol Pizza Pizza önü, 21:40 Susuz Dede Durak, 21:50 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 22:10 Bornova E.Ü.H önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Akhisar ve Susurluk’ta vereceğimiz molalarımızın sonrasında Karadeniz ile Marmara Bölgeleri’ni ayıran Bolu Dağı’nın oksijen dolu havası eşliğinde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, Batı Karadeniz’in incisi, doğa harikası Abant Gölü’ne varıyoruz. Abant Gölü etrafında aracımızla yapacağımız kısa bir gezintiden sonra nilüfer çiçekleri ile bezenmiş gölün eşsiz manzarasını fotoğraflamak ve kısa bir yürüyüş yaparak doğayı daha yakından hissetmek için serbest zaman alıyoruz. Ardından yöresel ürünlerin satıldığı otantik pazardan dilersek yöresel ürünler alarak tekrar yola koyuluyoruz ve Bolu ilinin 42 kilometre kuzeyinde yer alan Yedigöller Milli Parkı’na gitmek üzere bizleri bekleyen minibüslerimiz ile buluşuyoruz. 1965 yılından beri milli park olarak koruma altına alınmış 7 heyelan set gölünden oluşmuş bu doğa harikasını geziyor, muhteşem florasının fotoğraflarını çekiyoruz. Rehberimiz eşliğinde yürüyüş yaparak sırasıyla Nazlıgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl ve Büyükgöl’ü görerek doğanın cömertçe bizlere sunduğu tüm güzelliklerin tadını çıkarttıktan sonra Yedigöller Milli Parkı’ndan ayrılarak Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Gerede, Karabük istikametini takip ederek ilk durağımız olan, Safranbolu’ya 6 km mesafede bulunan, 1870 yılına kadar ilçe statüsünde olup, Anadolu’da Yörük aşiretleri için oluşturulmuş 17 yerleşimden birisi olan ve 700 yıldan beri varlığını sürdürmeye devam eden Yörük köyü’ne ulaşıyoruz. Burada yapacağımız gezi ile hem Yörüklerin tarihini öğrenme hem de geleneklerine ve yaşam tarzlarına yakından tanıklık etme şansını bulacağız. Yörükköy gezimizi tamamladıktan sonra kısa bir yolculuk sonrasında Safranbolu’ya varıyoruz. Safranbolu’ya vardığımızda ilk olarak, Hıdırlık Tepesini ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde 1997’den bu yana yerini koruyan bu kenti, yüksekten görebileceğimiz ve fotoğraflar ile ölümsüzleştireceğimiz en güzel yer olan bu tepedeki molamızın ardından, Modern Safranbolu’nun kalbinde yer alan ve tarihi konaklardan esinlenilerek dekore edilmiş olan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Unavo Tesislerinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Yedigöller de sucuk ekmek olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: İzmir-Abant-Safranbolu 1412 Km

Konaklama Hoteli: Bağlarsarayı Hotel


2. Gün - Tur Programı

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve gezimize Tarihi Safranbolu Çarşısı ile devam ediyoruz. Buradaki kısa anlatımlarımızdan sonra mimarisi ve zengin detayları ile 18. Yüzyıldan günümüze kadar ulaşmayı başarabilmiş Osmanlı evlerinin en güzel ve eşsiz örneklerini keşfetmek üzere daracık, tarih kokan sokaklarda yürüyüşümüze başlıyoruz. Kaymakamlar Konağı, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Cami ve caminin bahçesindeki güneş saatini görüp rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra Yemeniciler Arastasına gidiyor, korda pişmiş Türk kahvelerimizi içerek günün tatlı yorgunluğuna bir es veriyoruz son olarak tekrar Safranbolu şehir merkezine dönüp tarihi çarşıda lokum, sabun, yemeni, hediyelik eşya gibi alışverişlerimizi tamamlamak üzere serbest zaman alıyoruz  ve ardından Safranbolu’ya birkaç kilometre uzaklıkta yer alan Tokatlı Kanyonu’nu ziyaret etmek üzere kısa bir yolculuk yapıyoruz. Kanyon üzerinde bulunan ve Türkiye’deki örnekleri arasında ilk olma özelliğini taşıyan “Cam Teras” üzerine çıkarak bu güzel kanyonun fotoğraflarını çekiyoruz. Ardından rotamızı Karadeniz sahilinin incisi, güzel koyları ve kum plajları ile meşhur Amasra’ya çeviriyoruz.  Kraliçe Amastris’in şehrine gidiyoruz ve Fatih Sultan Mehmet’in o meşhur “Lala Lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola?” sözü ile hayranlığını gizleyemediği bu şirin kenti keşfetmek üzere kalbine iniyoruz. Burada yaya olarak gerçekleştireceğimiz gezimiz esnasında Kemere Köprüsü, Tarihi Kale Surları, Çekiciler Çarşısı gibi kentin önemli noktalarını ziyaret edeceğiz. Ardından öğle yemeğinde Amasra’nın lezzetli balıklarının tadına bakmak üzere Çeşm-i Cihan balık lokantasına gidiyoruz ve “Biz doyduk.” diyene kadar servis edilecek olan mevsim balıklarının keyfini çıkartıyoruz. Yemekten sonra, rehberimizin belirleyeceği zaman diliminde alışverişlerimizi tamamlayarak Amasra’dan ayrılıyoruz ve konaklamamızı da gerçekleştireceğimiz İzzet Baysal kenti olarak anılan Boluya ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Çeşm-i Cihan Balık lokantasında serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Safranbolu-Amasra-Bolu 302 Km

Konaklama Hoteli: Karpalas Hotel


3. Gün - Tur Programı

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, Şehir merkezinde yapacağımız panoramik gezi ile kent meydanını panoramik olarak gördükten sonra Batı Karadeniz’in eşsiz manzaralarından bir diğeri Gölcük ile güne başlıyoruz. Gölcük’te sabah kahvelerimizi içtikten sonra Bolu ve güzel doğası ile vedalaşıp artık İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yalova- Bursa- Balıkesir istikametini takip ederek İzmir’e ulaşıyoruz ve bir daha ki MOYA TUR gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Tunatan Tesisleri Pamukova da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergah: Bolu-Gölcük-İzmir 651 Km


Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişi Tek Kişi 3 Kişi 4 Kişi Çocuk İndirimleri
29-10-2020   1598,00 969,00 2397,00 -   Çocuk İndirimleri
13-11-2020   1598,00 969,00 2397,00 -   Çocuk İndirimleri
26-11-2020   1598,00 969,00 2397,00 -   Çocuk İndirimleri