ANADOLU YAKASINDAKİ İSTANBUL

 • Yurt İçi Tur
 • 2 Gece, 3 Gün
 • İzmir Çıkışlı
 • İzmir Dönüşlü
Bilgi Alınız

GEZİLECEK YERLER

Çamlıca Tepesi-Üsküdar- Kız kulesi-Haydarpaşa Tren Garı- Kadıköy-Bağdat Caddesi-Kanlıca-Anadolu Kavağı- Yoros Kalesi

Fiyat Hesapla

Tur Bilgileri

Çamlıca Tepesi- Üsküdar- Kız kulesi- Haydarpaşa Tren Garı- Kadıköy- Bağdat Caddesi-Kanlıca- Anadolu Kavağı- Yoros Kalesi

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ FARKI İLE !

BEYLERBEYİ SARAYI FARKI İLE !

HİDİV KASRI FARKI İLE !

POLONEZKÖY FARKI İLE !

ŞİLE AĞVA FARKI İLE !

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 4*Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı(2)akşam yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Moya Tur yol ikramları
 • Moya Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Kız Kulesi (30 TL)
 • Ağva Tekne Turu (15 TL)
 • Oyuncak Müzesi


1. Gün - Tur Programı

Sabah saat 05:45’da Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 05:50 Susuz Dede Durak, 05:55 Üçyol İşbankası durakları, 06:15 Bornova E.Ü.H. önü, 06:30 Karşıyaka Anıt önü,  06:35 Bostanlı iskele önü, 06:45 Mavişehir Mavibahçe Avm karşısından, misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra; İstanbul’un en değerli mücevheri, şehri bir gerdanlık gibi süsleyen Boğaz kıyılarını panoramik olarak seyredebileceğimiz, Eski Türk filmlerinin vazgeçilmez noktası Çamlıca Tepesi’nde kahve molasının ardından; Anadolu Yakası’nın en eski semtlerinden Üsküdar’a devam ediyoruz. Üsküdar Meydan’da geçireceğimiz zaman zarfında; Mimar Sinan’ın imzasını taşıyan Mihrimah Sultan Camiini ve Mimar Sinan Çarşısını geziyor ve Boğaz’ın incisi Kız Kulesini geçmek üzere Salacak sahilinden tekneye biniyoruz. Bu güzel şehrin göz dolduran manzarasını Kız Kulesi’nden izledikten sonra, bir sonraki durağımız, yüz yıllık bir mimari şaheser olan, şehr-i şehrin tarihi ve kültürel belleğinde önemli izler bırakmış Haydarpaşa Tren Garı olacak. Bu görkemli yapıyı gezip fotoğraflıyor ve akabinde, eski ismi Khalkedon olan Kadıköye devam ediyoruz. Burada alacağımız serbest zamanda Marmara Denizi kıyılarında yürüyüş yapabilir, bir zamanlar İstanbullu edebiyatçıların buluşma noktası tarihi Baylan Pastanesi’nde muhteşem tatlıların tadına bakabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz. Programımızın devamında yazar/şair Sunay Akın tarafından 2005 yılında açılmış olan İstanbul Oyuncak Müzesini ziyaret ediyor, sonrasında Kadıköy’ün meşhur Bağdat Caddesinde yürüyüş ve çay/kahve molası veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

* Sabah Kahvaltısı: Yeni otoban Yasa Oksijen dinlenme tesislerinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Kadıköy’de serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergâh: İzmir –Üsküdar-Sütlüce / 486 KM


2. Gün - Tur Programı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Sultan Abdülaziz tarafından, Ermeni mimar Sarkis Balyan’a yaptırılan Beylerbeyi Sarayı’na hareket ediyoruz. Gezerken, Osmanlı saray yaşamına ve Osmanlı mimarisine dair bilgileneceğimiz bu güzel yapıyı ziyaretimizin ardından yoğurdu, sayısız çeşitte çiçeklerle bezeli Arnavut kaldırımlı sokakları, yalıları ve Mihrabad Korusu ile ünlü olan Kanlıca’ya devam ediyoruz. Burada geçireceğimiz sürede, meşhur Kanlıca yoğurdunun tadına baktıktan sonra bir sonraki durağımız, Üsküdar-Beykoz sahil şeridini süsleyen meşhur Osmanlı yapılarından biri olan Hidiv Kasrı oluyor. 1907 yılında inşa edilen bu tarihi Osmanlı köşkünü geziyor ve akabinde Anadolu Hisarı’nı panoramik olarak görerek Anadolu Kavağı’na devam ediyoruz. Sahilinde bulunan balıkçı teknelerinin, yemyeşil tepelerin ve boğaz manzaralı evlerin süslediği Anadolu Kavağı’ndaki öğle yemeğimiz sonrasında Roma, Bizans ve Osmanlı’nın Karadeniz’e açılan kapısı, 800 yıllık Yoros Kalesini fotoğraflıyor ve 19.yy da, Osmanlı İmparatorluğu’na sığınan Polonyalıların kurmuş olduğu köyü olarak bilinen Polonezköy’e hareket ediyoruz. İstanbul’un doğayla kucaklaşan yüzünü görebileceğimiz bu çok özel yerleşim yerinde, Czestochova Meryem Ana Kilisesi, Polonezköy Kültür Evi, Atatürk Evi, Zoşa Teyze’nin Evi’ni geziyoruz. Polonezköy’ün etrafındaki ormanlardan yayılan bol oksijen dolu gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Kanlıcada serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Güzergâh: Sütlüce – Kanlıca – Polonezköy – Sütlüce / 69,1 Km


3. Gün - Tur Programı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı molasının ardından, rotamızı Şile’ye çeviriyoruz. Şile merkezde alacağımız serbest zaman sonrasında, Türkiye’nin en büyük, dünyanın ikinci büyük Deniz Fenerini görüyor, Şile Kalesini ve meşhur Şile falezlerini fotoğrafladıktan sonra Latince’de ‘’iki dere arasına kurulmuş köy’’ anlamına gelen ve Yeşilçay ve Göksu derelerinin arasına kurulmuş olan Ağva’ya devam ediyoruz. Göksu Deresinde keyifli tekne turumuzu yapıyor ve ardından Ağva’dan ayrılarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda uygun tesislerde vereceğimiz molalarımızın sonrasında İzmir’ e ulaşıyoruz. Bir dahaki MOYA TUR’da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Kanlıcada serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)

* Güzergâh: Sütlüce-Şile-Ağva-İzmir 599 Km