ADRİNA KAZDAĞLARI TURU

  • Yurt İçi Tur
  • 1 Gece, 2 Gün
  • İzmir Çıkışlı
  • İzmir Dönüşlü
449.00 den itibaren

GEZİLECEK YERLER

Fiyat Hesapla

1. Gün - Tur Programı

Sabah 07:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 07:10 Susuz Dede durağı, 07:15 Üçyol Yazıhaneler İş Bankası, 07:30 Bornova E.Ü.H. önü, 07:45 Girne Mc Donalds önü, 07:50 Girne Mevlana Camii otobüs durağı Karşısı, 07:55 Karşıyaka Anıt önü, 08:00 Girne Yunuslar Mavi Kule, 08:05 Bostanlı İskelesi önü, 08:10 Mavişehir Mavibahçe Avm karşısından misafirlerimizi alıyoruz ve seyahatimize başlıyoruz. Uygun tesiste kahvaltı molası aldıktan sonra, Ayvalık Edremit Karayolu üzerinden dünyanın oksijeni en çok bulunan 2. dağı olan Kaz Dağları’na doğru hareket ediyoruz. Tarihte Sarıkız Efsanesi, Hasanboğuldu Efsanesi ile ilgi çeken bu sıradağ, antik dönemlerde ise Dünyanın ilk rüşvetine sahne olmuş ve hatta dünyanın ilk güzellik yarışması dahi bu dağ üzerinde gerçekleşmiştir. Bunca zenginliği içerisinde barındıran bu oksijen cenneti, Truva Savaşları’na da kaynaklık etmiştir. Bizim ise ilk güzergahımız Hasanboğuldu Efsanesi’nini geçtiği yerler olacak. Kaz Dağları'nın eteklerinde bulunan Sütüven Şelalesi'ni ve Hasan Boğuldu Göleti’ni küçük bir yürüyüşle ziyaret ederken, doğanın her tonunu görebileceğiniz bir ağaç tünelinden geçeceksiniz. Bu ormanlar, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde “Binbir Pınarlar Dağı” olarak nitelediği “İda Dağları(Kaz Dağları)” anlatımını kanıtlarcasına, sularını akıtıyor derelerinden.. buradaki huzur verici doğa gezimizi tamamladıktan sonra keyfli bir yolculuk ardından Akçay merkezine ulaşıyoruz. Akçay merkezdeki serbest zaman ve öğle yemeğimiz sonrasında Kazdağları’nda bulunan otelimize hareket ediyoruz ve 5*Adrina Termal Deluxe otelimize yerleşiyoruz. Otelimizin Termal Havuz, Hamam, Sauna ve Spa’sından faydalanabilirsiniz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Bergama Alsancak Unlu Mamüllerinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Akçay da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzerhah: İzmir-Edremit 292 Km

Konaklama Hoteli: 5* Adrina Termal Health & SPA Hotel


2. Gün - Tur Programı

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak alıp daha sonra otelimizden ayrılıyoruz. Keyifli yolculuğumuzun ardından tarihi M.Ö. 6. Yüzyıla dayanan bir kent olan Assos Antik Kentine ulaşıyoruz. 236m yüksekliğinde olup bir tarafı Edremit Körfezi, karşısında Midilli Adası, bir diğer tarafının da Çanakkale Boğazı’nın olduğu eşsiz manzarasıyla Anadolu’nun ilk felsefe merkezi Assos’u ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sırasıyla; Anadolu’nun İon Tarzı’nda inşa edilmiş olan tek mabedi Athena Tapınağı, 8.000 kişiye aynı anda hizmet veren Antik tiyatro, Bizans Döneminde dini mabet ve yönetim merkezi olarak kullanılan Bazilika4. Murat Hüdavendigar döneminde bir kilise yapısı üzerine inşa edilmiş CamiiOsmanlı kale kalıntıları ve kale surları ziyaretlerimizi yaptıktan sonra ören gezimizi rehberimiz eşliğinde tamamlayarak, ekstra olarak alacağımız dolmuşlarla Assos Antik Liman’a geçiyoruz. Edremit Körfezi’nin ve Midilii Adası’nın doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Asıl şehrin yerleştiği, Behramkale Köyü’nü gezerek öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Bu eşsiz manzaranın tadını çıkardıktan sonra Kazdağları eteklerinde bulunan bir başka yerleşime doğru hareket ediyoruz. Gezgin’in yol haritasında Yeşilyurt Köyü bulunuyor. Taş evlerden oluşan bu şirin köy 90 hane ve yaklaşık 200 kişilik nüfusa sahip. Köy Kaz Dağları’nın göbeğinde yer alıyor. Zeytin ve çam ağaçları ile çevrili tam bir oksijen deposu. Tuncay Kurtiz’in de “Bir gün ölürsem beni, buraya, Yeşilyurt’a gömün” dediği gibi huzurun da adıdır Yeşilyurt. Burada vereceğimiz bir doğa molası ardından keyifli bir yolculukla İzmir’e ulaşıyoruz ve bir dahaki Moya Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Behramkale civarında serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzerhah: Edremit-Assos-İzmir 310 Km

 

 

TUR VE OTELE DAİR BİLGİLER:

5* ADRİNA THERMAL HEALTH & SPA HOTEL

*Adrina Termal Health & Spa Hotel Balıkesir, Edremit bölgesinde bulunmaktadır. Adrina Termal Health & Spa Hotel denize sıfır konumuyla dikkat çekmektedir. Tesis çocukların da konforunu düşünmekte olup, bebek bakımı, çocuk kulübü hizmeti sunmaktadır. 
*Arzu ederseniz tesis içerisinde dart oynayabilirsiniz. Tesis yarım pansiyon konseptinde hizmet vermektedir. 
*Tesis 3 adet ala carte restaurant ile misafirlere özel hizmet sunmaktadır. Konaklamanız boyunca faydalanabileceğiniz TV standart odalarda mevcuttur. Tesis içerisinde yer alan spa, masaj hizmetlerinden faydalanarak rahatlayabilir ve kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. 

*Termal su 38 - 40c sıcaklığındadır. 
*Odalarda termal su bulunmamaktadır. 
*7 Yaş altındaki çocuklar termal havuzdan faydalanamamaktadır. 
*Çamaşırhane, kuru temizleme, tenis dersleri hizmetleri ücretlidir. 
*Bayan ve Bay -bayan olmak üzere iki adet termal havuzları bulunmaktadır.
*Tesiste aile banyoları ücretlidir. 
*Tenis kortu gece ışıklandırmaları ücretlidir. 
*Odalarda bornoz sadece kış döneminde bulunmakta olup yaz döneminde bulunmamaktadır. 
*Disko girişi ücretlidir. 
*7 yaş altı çocukların termal ıslak alanları sağlık, hijyen ve güvenlik açısından bez kullanılan bebeklerin termal ıslak alanları kullanmalarına müsaade edilmemekte olup çocukların termal ıslak alanları kullanımları ailelerinin sorumluluğu altındadır.

 


Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişi Tek Kişi 3 Kişi 4 Kişi Çocuk İndirimleri
31-10-2020   898,00 569,00 2694,00 -   Çocuk İndirimleri
21-11-2020   898,00 569,00 2694,00 -   Çocuk İndirimleri
26-12-2020   898,00 569,00 2694,00 -   Çocuk İndirimleri